Vhodné svatební šaty pro jednotlivé typy postav

05.10.2010 17:39

Postava typu HRUŠKA

Tento typ postavy je v naší populaci nejrozšířenější a je charakteristický širšími boky a úzkými rameny.
V tomto případě musíme potlačovat dolní partie a zvýrazňovat horní část těla. Při výběru šatů je třeba si uvědomit, že vrchní část šatů musí být výrazná a zdobná a dekolt můžete obohatit velkým šperkem.
Rozhodně si nezvolte šaty do střihu A, protože ty fungují přesně naopak, než v tomto případě potřebujeme docílit.
Výborně se k vám hodí šaty korzetové, s odhalenými rameny a větším dekoltem. Tak máte zaručeno, že vaše horní partie vyniknou.Postava typu X

Tato postava je rozměrově vyvážená. Nemusí mít zrovna míry 90-60-90, může být i plnějších tvarů, ale celkově působí velmi harmonicky. To znamená, že šíře ramen a boků se shoduje a pas je štíhlejší. V tomto případě se tedy soustředíme na pas - který se budeme snažit zvýraznit pomocí pásku, šerpy, nebo projmutým střihem.Postava typu O

Zde je největší objem soustředěn v pase, ale ženy tohoto typu mají většinou krásně tvarované nohy. Svatební šaty by v tomto případě měly být lehce projmuté, rozhodně nevolte rovné střihy, ani úzká, špagetová ramínka. Výstřih si vyberte ve tvaru V.


Postava typu Y

Je vlastně opakem typu hruška. V tomto případě vyniká horní část těla na úkor dolní, takže tomu musíme přizpůsobit i střih svatebních šatů. Při tomto typu postavy je nutné zvolit velmi kvalitní podprsenku. Není nutné plný dekolt potlačovat - právě naopak, tím se můžete chlubit. Ale pak je třeba zvýraznit i boky (ne pas).