Tipy pro to správné zimní svatební foto

15.12.2012 15:34

Jason Kaczorowski - známý americký fotograf, specializující se na focení svateb, vám nabízí pár dobrých rad pro to, abyste si nechali udělat dokonalé svatební fotografie, ačkoliv venku mrzne či sněží.

 

Zima sice není vrcholním obdobím pro pořádání svateb, přesto si toto období vybere množství párů - a to hlavně z ekonomických důvodů. V zimě je větší nabídka od dodavatelů, ale ceny za jejich služby jsou "mimosezónní". Pokud patříte mezi snoubence, kteří se rozhodli uspořádat veselku uprostřed zimní chumelenice, přečtěte si následující tipy pro pořízení kvalitních svatebních fotografií.

 

1. Zajistěte si dostatek přirozeného denního světla

Od října se dny zkracují, tak si přizpůsobte čas obřadu tak, abyste zachytili co nejvíc sluníčka, až se začnete fotit. A to nejpozději do 2 hod. odpoledne, kdy sluneční svit začne rychle ubývat.

2. Špatné počasí = špatné podmínky pro dopravu

Nechte si dostatek času na dopravu do místa, kde budete pořizovat fotky. Horší viditelnost, husté sněžení, či namrzlé silnice vám dopravu určitě hodně zkomplikují, ale dobré plánování a časová rezerva vám zajistí, že nebudete mít stres z toho, že focení venku nestihnete.

3. Oblečení si připravte tak, jako by se měl naplnit ten nejhorší možný zimní scénář

Co to konkrétně znamená? Pro nevěstu: teplé spodní prádlo (asi to zní legračně, ale v zimní vichřici to určitě oceníte), svatební kožíšek, rukavice, ale hlavně - zimní boty. Ano, do zimního počasí a sněhu patří kozačky. Nebojte se, vaše dlouhé šaty je určitě zakryjou, takže na fotkách je nebude vidět. S luxusními lodičkami byste se asi venku nikam nedostala, nemluvě o tom, že byste je nejspíš nadobro zničila a rozmočila. Jo, a vemte si sebou termosku s něčím velmi dobrým a velmi horkým... Po pózování na zmrzlém sněhu to přijde vhod. 

4. Lokace? No přece jako pro princeznu!

Kromě zimní přírody, která sama o sobě vytváří překrásnou, přímo magickou bílou scenérii pro svatební foto, můžete využít některý z početných hradů či zámků v Čechách. Dalším skvělým prvkem pro fotku může být třeba kočár, tažený koňmi, který vás veze zasněženou krajinou. Možností je spousta - a na hradě si můžete dokonce uspořádat celou veselku, často i s ubytováním a tím vám odpadá složité cestování na místo focení. 

5. Využijte sváteční dekorace všude kolem

V období před koncem roku je většina měst i městeček svátečně vyzdobena, což vy můžete celkem šikovně využít i pro své fotky. Asi bude lepší vyhnout se načančaným vánočním stromečkům, aby vaše fotky nevypadaly jako od paní Santa Clausové, nicméně sváteční světelná výzdoba bude na fotkách vypadat kouzelně.

Určitě vymyslíte i další zajímavé nápady  a nám nezbývá, než popřát hodně štěstí.