Svatební šaty pro "normální" ženskou

07.02.2013 17:30

Chystáte-li svou veselku, jistě jste již prolistovala hromadu katalogů se svatebními šaty a navštívila tuny webových stránek. Určitě jste tu a tam natrefila na šaty, které se vám moc líbily a které byste si případně i ráda oblékla. Ale má to jeden háček - všechny ty šaty na obrázku nosí vysoké, štíhlé a dokonalé modelky! Ale vy jste malá a kypřejších tvarů... Tak co s tím?

Především - nezoufejte! Všichni výrobci svatebních šatů prezentují své modely na klasických modelkách, ovšem to neznamená, že šijí jenom pro ně! Právě naopak - každý svatební salon, půjčovna či prodejna má sortiment přizpůsoben "normálním" ženám, s normálními rozměry, takže tam najdete jak modely pro ženy s výškou 150 cm, nebo i pro boubelky, či "nestandardně" tvarované dámy.

Ovšem, na rozdíl od dokonalých manekýn si malá, či objemnější žena musí dávat větší pozor při výběru těch správných šatů a vyvarovat se toho, co by zvýrazňovalo její nedostatky, takže pokud máte nadváhu, určitě si na sebe nedávejte "šlehačkové", objemné a nařasené sukně, které by vám jen zbytečně přidaly kila navíc. Máte-li objemnější ramena, je dobré je malinko zamaskovat - k tomu ideálně poslouží lehounký, průsvitný šál, ležérně přehozen kolem ramen.

Plná ňadra můžete naopak využít a přitáhnout na ně pozornost pěkným výstřihem a pas vám zeštíhlí pevný korzet. 

Podívejte se na naši malou fotogalerii níže, která vás může inspirovat ke správnému výběru - všimněte si jednodušší střihy sukní, žádné zbytečné zdobení kolem boků, ale zvýraznění horních partií pomocí správného tvarování.

Fotogalerie: Svatební šaty pro boubelky