Svatební šaty - druhy výstřihů

11.01.2011 19:23

MÁME NOVÝ WEB!

 

 

Slovník pojmů pro svatební šaty


Každé svatební šaty jsou originální, ale přesto existují určitá pravidla, která při jejich šití platí. Například názvy výstřihů, siluety, či rukávů jsou univerzální a pokud třeba zkušené krejčové řeknete, že chcete výstřih portrét a siluetu A, bude vědět o co se jedná.


VÝSTŘIHY


Bez ramínek

 

Jak už sám název vypovídá, výstřih je veden rovně pod rameny a odhaluje klíční kosti i ramena. Tenhle styl by měl sedět každé figuře (pokud nemáte moc široká ramena). Obvykle se kombinuje s úzkým živůtkem, nebo těsným korzetem.

 

 

 


Portrét

 

Výstřih je charakteristický širokým, volným nabíráním, které směruje z vršku jednoho ramena na vršek druhého ramena. Tento styl je vhodné použít, když chcete zakrýt příliš viditelné klíčné kosti.

 

 

 

 

 

Sabrina / Bateau

 

Je podobný portrétu, ale není tak uvolněný, přiléhá těsněji k tělu. Sluší ženám s plochou hrudí. V tomto případě se používá víc zdobený pas, aby odpoutal pozornost od hrudníku.

 

 

 

 


Srdíčko

 

Výstřih u srdíčka má tvar vršku srdce. Srdíčko je obvykle ušité tak, že ho překrývá průsvitný materiál, který malinko přesahuje vršek srdíčka a tak prodlužuje torzo těla i krk. Srdíčko sluší ženám s plnější hrudí.

 

 

 

 


Oprátka

 

Kolem krku je veden popruh látky. Tento styl sluší ženám se širšími rameny.
 

 

 

 Výstřih do V

 

Klasický výstřih do V, který sluší ženám plnějších tvarů.


 

 

 

 

 

Výstřih do U

 

Výstřih je veden do tvaru písmene U a je univerzální - sluší v podstatě každému.
 

 

 


Klenot

 

Výstřih připomíná střih košile. Vede pod linií krku. Vhodný pro nevěsty s plochou hrudí, hodí se na šaty klasického střihu s dlouhým rukávem.

 

 

 


 

Špagetová ramínka

 

Dvě tenká ramínka sluší ženám s plnou hrudí i širokými rameny.