Svatební léto

11.06.2014 18:19

Léto přeje svatbám - dle statistik se většina manželství uzavírá právě v tomto období. Je krásně teplo, slunečno a vy si svůj svatební obřad můžete klidně zorganizovat venku - ovšem každá mince má dvě strany a my vám teď ukážeme pár tipů, jak se vyhnout nástrahám letních svateb.

  • Připravte se na všechny varianty počasí - i krásný letní den může nakonec zkazit nečekaná bouřka. Pakliže máte svatební párty venku, jsou namístě svatební stany, které poskytnou úkryt před deštěm. 
  • Zkuste přesunout obřad i hostinu na pozdější odpoledne, kdy už není ten největší sluneční žár. Mějte pro své hosty připraven dostatek chlazených nápojů bez alkoholu - co takhle naaranžovat plechovky nealka v ozdobných kyblících plných ledu? Nebo mixované ovocné šťávy? Vinný střik? Výběr je jenom na vás.
  • Kde se dá v létě zorganizovat svatba? Prakticky kdekoliv venku - na hradním nádvoří, ve vaší zahradě, na pláži, na terase restaurace...
  • Vyhněte se těžkým jídlům typu svíčková apod. - nechcete přece, aby vaši hosté omdlévali. Místo toho jim naservírujte menu obsahující ryby, zeleninové saláty, ovocné mísy nebo také zmrzlinu. Smetanový dort asi taktéž nebude to pravé ořechové - co takhle malé ovocné cupcaky?
  • Na výzdobu svatební tabule můžete využít sezónní čerstvé ovoce a spoustu kytek, které kvetou všude kolem. Přiveďte k sobě světlo zapálenými pochodněmi, nebo barevnými lucerničkami, rozvěšenými po stromech.
 

Většina nevěst si pro letní svatbu vybere šaty na ramínka, nebo korzetové bez ramínek a ušité z lehkých a splývavých materiálů. Výhodou letní svatby venku je i to, že nemusí být moc formální.  A ještě malá rada pro nevěstu - vyhněte se jehlovým podpatkům, v těch se nedá chodit ani po trávě, ani po písku.

Nezapomeňte však, že letní počasí bývá velmi teplé, venku občas fouká větřík, nebo sprchne - a tomu by nevěsta měla přizpůsobit svůj vzhled. To znamená nevolit příliš složitý účes nebo silný make-up, který se rozteče potem, nebo deštěm. Vyberte si hladký účes a vodě odolný make-up, pro jistotu, přece jenom, když se vaši hosté příliš rozvášní, hodí vás třeba do bazénu...

Letní svatba je prostě  zajímavá tím, že se můžete klidně "odvázat" a zorganizovat si neformální a méně tradiční svatební hostinu, na kterou budete dlouhou vzpomínat.