Svatba s bříškem

02.04.2013 16:56

 

 

Když už se stalo, že jste nestihli svatbu zorganizovat před tím, než jste přišla do jiného stavu, není třeba zoufat. I těhotná nevěsta může vypadat jako krásná princezna. 

 

 

Co s "tím"?

 

"Tím" myslíme samozřejmě těhotenské bříško. Naše rada zní - nesnažte se ho zakrýt! Mohlo by to působit legračně, nebo přímo trapně a groteskně. Nejspíš už většina vašich hostů ví, že jste už dva v jednom, tak je opravdu marná snaha cokoliv popírat.

 

Naopak, hrdě všem ukažte, že budete maminka, ale klidně si oblečte třeba i bílé svatební šaty (možná by bylo lepší vynechat závoj, přece jenom, je to určitý symbol panenství...)

 

V každém větším měste existuje nějaký svatební salon (půjčovna, prodejna atd.), kde si určitě vyberete vhodné svatební šaty. Ty se totiž šijí nejenom pro dokonalé modelky v časopisech, ale i pro "normální" ženské s postavou kypřejších tvarů, nebo i přímo pro těhulky. 

 

 

 

Jak si vybrat ty správné svatební šaty pro větší bříško?

 

Rozhodně se vyhněte všemu, co vám zbytečně přidá objem - a to jsou volány a bohaté, nařasené sukně

Zvýrazněte hlavně horní partie - vaše plná ňadra si to zaslouží a odpoutají tak přílišnou pozornost od zvětšeného pasu. V salonu vám obvykle ochotně šaty trochu poupraví dle vašich momentálních rozměrů. A s bříškem si starosti dělat nemusíte, šaty mají střih přesně pro těhotnou postavu. 

Nejlíp vám sedne střih šatů ve tvaru písmena A - tvoří je živůtek kolem ňader, která jsou podvázana třeba širokou stuhou a pod ňadry se silueta nenápadně a elegantně začíná rozšiřovat.

 

Vyberte si kvalitní spodní prádlo, určené těhotným ženám. Pamatujte si, že svatební den je docela dlouhý a vy toho musíte hodně vydržet. Takové to speciální "chic" svatební prádlo nechte na jindy - třeba na první výročí sňatku.

 

Lodičky - pokud trváte na vysokých podpatcích, budiž, ale jenom na chvíli. Rozhodně si zabezpečte i pohodlné svatební botky, ve kterých vám nohy nebudou zbytečně otékat a můžete v nich protancovat bez rizika i celou noc.

 

 

Svatební přípitek a těhotná nevěsta

 

Do své skleničky si klidně můžete nalít i nealkoholický nápoj, určitě to nikoho neurazí a vás nebude trápit svědomí, např. taková vinea vypadá na první pohled jako šampáňo a vy tak na fotkách nebudete kazit dojem.

 

A co hostina? Inu, najezte se dle chuti. Záleží i na tom, jak se u vás těhotenství projeví, některé ženy mají velký apetit, jiné zase kompletně změní své stravovací návyky a sotva něco zobnou. Pakliže na hostině podáváte i ovoce a zeleninové saláty, bude to pro vás přesně to pravé. Je lepší jíst střídmě, než se přecpat a přesedět celou svatbu na toaletě... Hlavně si dopřávejte dostatek tekutin: ovocné šťávy a spoustu vody. 

 

Zabezpečte svým hostům také oddělené kuřácké prostory - potěší to nejenom vás, ale i ostatní nekuřáky na svatbě

 

V každém případě si svůj svatební den můžete užívat zcela bez zábran i přesto, že pod srdcem nosíte děťátko. A neostýchejte se hodně fotit, právě teď totiž vypadáte nádherně!