Make-up: rady, tipy, triky...

13.03.2013 10:23

Snad žádná žena na světě nemá pleť bez chybičky a přirozeně sjednocenou. Proto existují profesionální make-upy a podkladové báze, které vaši pleť přivedou téměř k dokonalosti.

 

Co je vlastně podkladová báze? Je to průsvitná hmota gelové konzistence, která vaši pleť okamžitě vyhladí a vytvoří tak dokonalý podklad pod make-up, který se tak lépe nanáší a zároveň lépe drží. Bázi nanášejte na vyčištěnou a hydratovanou pleť, stačí opravdu malé množství. Bázi nanášejte prsty (ne houbičkou, která by ji nasála!) a velmi jemně rozetřete, případně vklepejte.

Další v pořadí následuje korektor, který zároveň slouží i jako rozjasňovač (obzvláště v oblasti pod očima).

Teprve teď naneste make-up vhodný pro vaši pleť.

 

Jak správně aplikovat make-up: 

Naneste potřebné množství na hřbet ruky, aby se make-up zahřál na tělesnou teplotu, pak se s ním lépe pracuje. Opět radíme nepoužívat houbičku, ale vlastní prsty. Vemte si malé množství a postupně ho roztírejte směrem od středu ven. Naneste ho i na oční víčka, pod nosní dírky a roztírejte ho až pod vlasovou linii. Nezapomeňte ho rozetřít do ztracena na bocích hlavy až k vlasům a přejděte i přes hranu čelisti směrem ke krku.

Pro svatební den radíme použít make-up, na který jste již zvyklá a máte ho vyzkoušený, není dobré dramaticky změnit svůj look např. velmi tmavým podkladem. Pravděpodobně by vám to neslušelo a cítila byste se nesvá.

Nakonec pleť projděte tlustým štětcem, pomocí kterého nanesete práškový pudr.

Nyní máte sjednocenou, matnou pleť, připravenou k nanesení tvářenky, očních stínů a řasenky.

Tvářenka: pro svatební líčení radíme jemné, pastelové tóny, abyste nevypadala jako klaun. Základní zásadou je zvýraznit vždy pouze část tváře (např. jenom oči, nebo jenom ústa) a o svatebním dni to platí zvlášť. Krémové tvářenky obvykle vydrží déle, než práškové, ale volba je jenom na vás.

Ústa: o svatebním dni budete líbat nejenom svého vyvoleného, ale i své hosty, takže je nutné zvolit dlouhotrvající, odolnou rtěnku. Je dobré pod rtěnku nanénst bázi i make-up, jako na obličej.

Oči: líčení očí závisí zcela na vašem typu a na tom, jaké máte svatební šaty a doplňky. Náš tip: tmavé, silné odstíny nevěste ve světlých šatech nesluší, působí příliš tvrdě. Zvolte jasné, pastelové barvy a vyhněte se také silnému orámování očí tmavou tužkou. Použijte vodělodolnou řasenku! Na svatbě se hodně pláče, tak abyste na to nedoplatila...