Jarní svatba - rady a tipy

08.02.2013 12:56

Jaro je symbolem nového života a rozpuku, a také velmi oblíbeným ročním obdobím pro pořádání svateb.  V našich končinách je duben nejvíce "obsazovaným" svatebním měsícem.

Výhodou jarní svatby je to, že už je možné pořádat ji i venku - ovšem zde je nutné na rozdíl od léta počítat s nestálým počasím a nenadálým ochlazením. 

Jak tedy vymyslet svatební oblečení pro nevěstu, aby nemrzla, ale aby se ani zbytečně nepotila? Jednoduše - použijte svatební bolerko, pelerínku, nebo lehkou šálu - což je dokonalé a také velmi elegantní řešení, vhodné pro každý typ postavy.

Při organizování svatby je konečně možné se odvázat a použít širokou škálu pestrých jarních barviček nejenom na dekorace a kytky, ale i na svatební šaty! Typické jarní barvy nejsou syté (na rozdíl od podzimních), nýbrž jemných odstínů, tzv. pastelové - např. zelená, žlutá, růžová, světlemodrá, fialková... 

Svatební kytka a floristické dekorace by měly samozřejmě korespondovat s ročním obdobím a využít vše, co kvete na jaře. Ale i svatební pohoštění by mělo odrážet sezónní pochoutky - proč tedy neservírovat pečené jehně s jarními fazolkami a chřestem? A k přípitku nalijte svým hostům třeba růžové šampaňské...

Je to jenom na vás - fantazii se meze nekladou!

Malou inspiraci pro jarní svatbu najdete ve fotogalerii níže!