Jaké barvy jsou vhodné pro letní svatbu?

25.05.2012 15:09

Teď, když už všechny vaše kamarádky vědí, že jste zasnoubená, dostáváte spoustu otázek typu:

- kdy bude svatba?

- jak tě vlastně požádal o ruku?

- jaké jsou tvé barvy?

A o to právě jde - jaké jsou vaše barvy? Protože to je přesně to, co ovlivní celou náladu svatby. Vy určíte barevnost šatů, kytice, svatebních pozvánek a menu, svatebních dekorací atd. 

 

Pojďme se podívat na několik kombinací, které se báječně hodí k letní svatbě.

 

1. RŮŽOVÁ A ZELENÁ:

Nenechte svého snoubence v mylném domnění, že růžová je prostě jenom pro holky. Výhodou této kombinace je to, že spolu nádherně ladí v jemné, přesto ne nudné kombinaci. Jasně růžová a zelená jsou ideální barvy pro letní odpolední venkovní atmosféru. Využijte venkovní zeleň, kterou vám nabízí sama matka příroda a pověste si zde růžové lucerničky, na keříky umístěte světýlka a na stoly drobné dekorace v růžových odstínech. 

 

 

2. RŮŽOVÁ A ŽLUTÁ:

Růžová je všeobecně oblíbenou holčičí barvou, ale při žluté obvykle zvedáme obočí v údivu. Jen málokterá žena má takový tón pletí, aby si mohla dovolit nosit žluté šaty. A tehdy přichází na pomoc růžová. Když své družičky obléknete do růžových šatů s decentními žlutými akcenty, bude to vypadat skvěle.

Žlutá se dobře uplatní i při stolních dekoracích - a to jak na porcelánu, tak i jako elegantní zdobení ubrus a ubrousků. Do váz můžete naaranžovat růžové květy svázané žlutými mašlemi.

 

 

3. RŮŽOVÁ A SVĚTLE ŠEDÁ (STŘÍBRNÁ):

Šedá je velmi elegantní a jejím použitím při dekorování letní svatby dosáhnete vizuálního utlumení teploty. Výhodou šedé je také to, že se dá kombinovat prakticky s jakoukoliv barvou. V kombinaci s růžovou je prostě báječná a dá se použít jako hlavní barva s růžovými akcenty - nebo přesně naopak. 

 

 

4. MODRÁ A BÍLÁ:

Uričtě jste už viděla fotky řeckých domků, natřených na bílo, se sytě modrými střechami. Pro svou letní venkovní svatbu použijte přesně tuto středomořskou kombinaci a dosáhnete nevídaného efektu. Postavte modré vázy na bílé ubrusy, bílé kytky svažte modrými stužkami.

 

 

5. ŽLUTÁ A MODRÁ:

Žlutá všeobecně nepatří k nejoblíbenějším barvám, v kombinaci s modrou však vypadá neodolatelně. Modré šaty s ozdobou ze žluté kytky jsou přímo skvostné, také i kytka žlutých květů svázaných modrou stužkou. 

 

 

6. ČERVENÁ, ČERNÁ A BÍLÁ:

Bílá s černou patří ke svatební klasice, ale jenom tyto dvě barvy spolu osamotě můžou působit nudně - přidejte k nim červené akcenty na dekoracích - napři. na dortu, na ozdobách, nebo na stůl dejte vázy s červenými květy. 

 

 

7. NĚKOLIK ODSTÍNŮ JEDNÉ BARVY:

Vyberte si jenom jednu jedinou oblíbenou barvu a tu použijte v několika odstínech, které spolu báječně ladí a navzájem se doplňují. Oblíbenou barvou pro tento efekt je modrá, která se mimořádně hodí pro letní svatby, protože svým chladným odstínem připomíná oceán a zklidňujte tak horkou letní atmosféru.