Jak zabavit děti na svatbě?

09.05.2013 17:05

Přípravě a organizaci svatby obvykle snoubenci a jejich rodina věnují množství času, ale ve všem tom shonu a zmatku zapomínají na podružné detaily, jako je např. účast dětí na svatbě.

Zdá se vám to málo důležité? Tak teď si zkuste živě představit uječené, otrávené a unuděné dítko... Stačí jenom jedno jediné a přesto dokáže pokazit zábavu všem svatebním hostům.

 

My vám přinášíme pár tipů, jak zabavit děti na svatbě bez toho, aby vám to narušilo finanční rozpočet.

1. Restaurace / podnik, která organizuje vaši svatební hostinu má obvykle ve své výbavě i dětské židličky, nebo i dětský stoleček. Při sjednávání podmínek pohoštění se na to určitě zeptejte a popřípadě se rovnou domluvte. Samozřejmostí by mělo být i objednání dětského menu (pětiletý capart asi ocení víc hranolky s kečupem, nežli filet mignon...). To vše by mělo být součástí rozpočtu za celou svatební hostinu bez extra příplatků.

2. Máte-li zařízené posezení pro děti, obvolejte své známé a poproste je, aby sebou přinesli pár starších hraček a dětských knížek, které by byli ochotni obětovat a naaranžujte je k dětskému koutku. Divili byste se, jak nová a neznámá hračka dokáže dítě zaujmout.

3. Omalovánky! Tak prosté a jednoduché a přesto geniální. Za pár kaček v každém papírnictví seženete spoustu omalovánek s různými motivy a k nim přidejte ty nejobyčjnější pastelky - lépe řečeno hromadu pastelek! Nebo dětem můžete zadat i speciální úkol - namalovat nevěstu a ženicha! Opět získáte další čas, kdy vás a vaše hosty děti nechají na pokoji.

4. Zmrzlina! Nejoblíbenější dětská laskomina ze všech. Nechte jim místo svatebního dortu připravit zmrzlinové poháry, nebo jim přineste zmrzlinu z obchodu, v každém případě to děti ocení.

5. Bublifuk! I ty se dají sehnat za pár korun a děcka můžou pořádat bublinové soutěže.

6. Pořádáte-li recepci venku, je dobré přinést pár míčů a nechat děti běhat a kopat dle libosti. V tomto případě vřele doporučujeme rodičům, aby přinesli i náhradní oblečení - nechceme přeci, aby malinkatá nastrojená družička skončila v louži bláta, nebo rozpláclá na trávníku. 

7. Jestli pořádáte opravdu nóbl hostinu a váš rozpočet vám to dovolí, můžete na závěr objednat pro děti i speciální program - např. dětského kouzelníka, či klauna. Takovou zábavu neodmítne žádné dítě!

8. Domluvte se s některým ze svatebních hostů (kterému důvěřujete a který to umí s dětmi), že bude celou dobu vykonávat jakýsi "dozor" nad všemi dětmi. To znamená, že bude dohlížet během svatebního obřadu, aby nelítaly všude, kde se to nehodí, v restauraci je usadí ke správnému stolu, dohlédne, aby se najedly a organizuje jejich zábavu. Jako odměnu mu třeba pak dáte větší výslužku, nebo basu vína, v každém případě to velice usnadní průběh celé svatby.

Hlavně se ještě před svatbou domluvte s rodiči dětí, do kdy je vhodné děti na svatební hostině ponechat. K večeru už bývají všichni unavení a tím pádem zlobí, takže je lepší je pak hromadně "posbírat" a zabezpečit jejich odvoz.

Zdá se vám to příliš komplikované a náročné? Uvědomte si, že děti vaši svatbu nemusí nutně pokazit, ale ji dokonce obohatit, či vás hodně pobavit. Představte si malé, rozkošné holčičky v nadýchaných šatičkách, jak před vámi rozhazují lupeny růží, nebo caparty, oděné do elegantního oblečku s kravatou. To vše se může stát součástí krásného a nezapomenutelného zážitku, jakým vaše svatba rozhodně bude.