Budete se vdávat na sv. Valentýna?

02.02.2012 15:13

Je 14. únor vaším svatebním dnem? Tak to musíte být opravdu romantička...

Navíc to má jednu nespornou výhodu - toto datum se lehce pamatuje.

Váš romantický svatební den by měl být, stručně řečeno - staromódní (nebo-li klasický). To znamená, že vy byste měla mít na sobě dlouhé svatební šaty (popřípadě s vlečkou) a závoj a váš nastávající smoking nebo frak. Inspirujte se starými hollywoodskými filmy, či slavnými svatbami z minula, taková Grace Kelly je úplně ideální příklad.

Sv. Valentýn se spojuje s oslavou lásky a jeho hlavním znakem je červená barva - červená jsou srdíčka, ozdoby, růže atd. Takže pokud použijete lehké akcenty rudé barvy na svých šatech či doplňcích, určitě neuděláte chybu. Vaše svatební kytice může být celá z rudých růží, kolem ramen si pověste lehký červený šál, vaše družičky ať si oblečou šaty v rudých odstínech. 

A co svatební hostina? Jelikož je Valentýn docela populární jak pro zásnuby, tak pro samotné svatby, bude asi nutné termín rezervovat poměrně brzy. Vyberte si místo, které je samo o sobě krásně romantické (středověký zámek, starobylý  kostel atd.), ozdobte jej množstvím svíček a růží a romantická atmosféra přijde sama od sebe.

Hudba? Smyčcové kvarteto, nebo zpěvák, zpívající party z italské opery naladí romanticky vás i vaše hosty. Další alternativou je udělat si CD vlastními silami a nahrát na něj vaše oblíbené romantické songy a najatý DJ vám to může pouštět kdykoliv se to hodí.

Svatební menu: jelikož je Valentýn speciální datum, máte možnost opustit klasické svatební menu a trochu se odvázat. Co takhle zařadit na jídelníček neobvyklá jídla, považovaná za afrodiziaka? Např.: ústřice, mandle, jahody máčené v bohaté vrstvě čokolády apod. Fantazii se meze nekladou a vaši hosté budou určitě příjemně překvapeni, ne každý se chce nacpat svíčkovou, která ačkoliv je vynikající a typicky české jídlo, postrádá jakoukoliv fantazii a romantiku.

Svatební oznámení: i tady můžete použít lehký romantický akcent, v podobě jednoduché věty: Přijďte oslavit lásku a a vyvrcholení milostného románku v den Sv. Valentýna na svatbě Romany a Petra...

Svatební dort a koláčky: tady se naskýtá nepřeberné množsví možností, váš cukrář se může vyřádit dle libosti (a stavu vaší peněženky). Váš svatební dort na valentýnské svatbě se stane vrcholným uměleckým dílem.